Nowy program emerytalny wprowadza do firm wiele zmian. Pracodawcy muszą od początku zaplanować rozliczenia pensji, gromadzić i chronić dane pracowników dołączających do PPK, dlatego sięgają po aplikacje optymalizujące nowe procesy. Wybór odpowiedniego narzędzia wpływa też na kształtowanie relacji z pracownikami. PKB oddaje nowy portal stworzony specjalnie na potrzebę obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Pracodawca podejmuje decyzję o tym, jak ma wyglądać wdrożenie planów kapitałowych dla pracowników. Ma możliwość korzystania z rozwiązań, które mogą uprościć cały proces, a jednym z nich są narzędzia dedykowane obsłudze PPK. Ich celem jest szybka realizacja celów ustawowych i pełne bezpieczeństwo informacji o pracownikach. Wybór odpowiedniej aplikacji pozwoli dodatkowo na komunikację w firmie i spełnienie oczekiwań pracowników: zarówno w kwestii dostępu do rachunków PPK, jak i benefitów.

Czytaj też: PPK krok po kroku – obowiązki pracodawcy

Trzymaj rękę na pulsie

Platforma dedykowana PPK daje pracodawcy nie tylko bezpieczeństwo, ale swobodę działania. Łatwo przekonać się o tym już na etapie wyboru instytucji finansowej. Jedno narzędzie łączy pracodawcę ze wszystkimi instytucjami finansowymi i daje możliwość łatwej zmiany. Historia transakcji i baza danych zostają na platformie, a Ty wybierasz tylko współpracę i z inna instytucją.

Zachowajkontrole.pl pozwala na sprawną organizację pracy już po wprowadzeniu w firmie PPK dzięki wielu funkcjonalnościom dostępnym w jednym miejscu. Liczy się pewnie działanie i minimalizacja ryzyka błędu. Aplikacja jest zaprojektowana tak, by wykrywać błędy w listach pracowników i naliczaniu składek.

 

Niezbędne funkcje bezpłatnego rozwiązania dla pracodawców:

 • Tworzenie list uczestników PPK – dopisywanie nowych i uwzględnianie rezygnacji pracowników
 • Wymianę informacji pomiędzy reprezentacją pracowników a pracodawcą
 • Bezpieczne przechowywanie danych i realizację czynności związanych uruchomieniem PPK w firmie
 • Automatyczne płatności – naliczanie wpłat i przelewy na konto instytucji finansowej
 • Dostęp do dokumentacji i możliwość złożenia deklaracji online
 • Archiwizacja danych – bezpieczne przechowywanie elektronicznych dokumentów pracowników
 • Powiadomienia o zbliżających się terminach – automatyczne przypomnienia o płatnościach i wznowieniu uczestnictwa w programie
 • Przejrzyste raporty – dostęp do informacji o składkach pracowników
 • Łatwa integracja z dostępnymi programami kadrowo-płacowymi

 

Wyróżnij się z grona pracodawców

Zatrudniający może ułatwić pracownikom dołączenie do planów kapitałowych dzięki udostępnieniu dedykowanego im portalu. Przez prywatny profil zainteresowani dołączeniem do programu skorzystają ze szkoleń pogłębiających wiedzę o PPK oraz będą na bieżąco monitorować swoje oszczędności. Dodatkową zaleta strefy dla pracownika jest dostęp do firmowych benefitów i korzystanie z nowych produktów.

Zapytaj ekspertów o aplikację PPK


Internetowy serwis dla pracowników:

 • Łatwy dostęp do informacji o składkach emerytalnych
 • Kalkulator oszczędności – obliczanie składek i prognozy emerytury
 • Szkolenia online – które pozwalają lepiej zarządzać swoimi oszczędnościami
 • Zarządzanie benefitami – dodatkowe produkty, z których pracownicy mogą korzystać w ramach firmowych programów ubezpieczeniowych

 Działaj zgodnie z RODO

Wybór pewnego narzędzia to jednocześnie zabezpieczenie dla firmy. Nowe technologie i wiedza o zasadach wprowadzonych przez RODO umożliwiają bezpieczne logowanie do strefy dedykowanej klientom i przechowywanie danych wrażliwych o pracownikach firmy.

Rozwiązania tworzone przez ekspertów

Zachowajkontrole.pl ułatwia proces wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowy. Narzędzie łączy potrzeby pracodawców z oczekiwaniami pracowników i jednocześnie pozwala na działanie zgodne z ustawą. Platforma została stworzona przez doświadczonych doradców od lat badających rynek emerytalny. Działamy jako partner strategiczny przy procesie wdrożenia PPK w firmach.

 

 

Instytucje finansowe